03 Ocak 2017
Emniyet istihbaratta görevli bir arkadaşla sohbet ettik. 15 Temmuz'da Vatan'daki emniyet binasına darbeciler helikopterle inmek istiyor. Aşağıdan ateş açıyorlar, inemiyor.
Halk polislere yardım ediyor, arabalarını caddede bırakıp tankların geçişini engelliyor. Tanklardan polise kurşun yağıyor. Çatışma sonrası subay elbiseli teröristler EMNİYETTE sorguya alınıyor.
İstihbaratta çalışan arkadaş "Utanmıyor musunuz halka ateş açıyorsunuz? SİZ NERENİN ASKERİSİNİZ?" diye bağırıyor.
Darbecilerden daha gür ses çıkıyor; "Biz NATO'nun ASKERLERİYİZ" diye haykırıyorlar.
"Kendinden emin, bu kadar özgüveni olan tutuklularla ilk kez karşılaştım" diyor istihbaratçı. Sanki NATO gelip kurtaracak, darbe emrini verenin kendilerine sahip çıkacağına inanacak kadar var olan müthiş bir özgüven. "Arkamda dağ gibi NATO var" mesajı veren teröristler! "Gördüğüm buydu. Sanki NATO'dan güvence almışlardı" diyor istihbaratçı. "Darbe öncesi İncirlik'e gelen Amerikan uçaklarından zaman zaman fetö liderinin indiğini biliyor muydunuz?" diye soruyor. FETÖ için ağlayan NATO komutanları geliyor aklıma.
Sonra Moskova'da görüştüğümüz Shangay 5'lisinin kurucusu Orgeneral İvaşov'un sözüne gidiyorum; "Bir Türk Generalinin, İncirlik Üssü'nde bir Amerikan erinden emir alması içimi acıtıyor" diyordu.

Bunlar da İlginizi Çekebilir