26 Aralık 2016

Erdoğan, tünelin açılışının ardından Ilgaz Dağı'nın 8,5 dakikada geçileceğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

"Şimdi size bir müjde daha veriyorum. OECD ülkeleri içinde Türkiye orta gelirli ülkelerden yüksek gelirli ülkeler sınıfına geçti.

Sınır içi ve dışında yeni bir İstiklal Harbi veriyoruz. Terörle mücadelemiyi unutmadık. Esasen terör saldırılarının ekonomik saldırılarla desteklenmesinin sebebi bu başarılardır. 2023 hedeflerimizi kimse engellemeyecektir. Türkiye güvenlik sorunları ile birlikte büyüyebileceğini ispat etmiş bir ülkedir. Ilgaz Tüneli'nin görünen aydınlık yüzünü sizlerle yaşamak isterdim. Bu duygularla 15 Temmuz ve El Bab şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum."

"2023 HEDEFLERİMİZ DOĞRULTUSUNDA ADIM ADIM İLERLİYORUZ"

Yapılan yatırımlar ile 55 havalimanına sahip olunduğunu hatırlatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü.

"29 yeni havalimanı ile 81 vilayeti bulunan ülkemizde 55 havalimanına sahip olduk. İstanbul'da halen inşası süren yeni havalimanımız dünyanın en büyüğü olacaktır. Eğitimden sağlığa, enerjiden toplu konuta kadar diğer hizmet alanlarında da benzer başarılara imza attık. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda adım adım ilerliyoruz."

.

Bunlar da İlginizi Çekebilir