Ana Sayfa
08 Aralık 2017 ( )

Putin’den ABD’yi Çıldırtacak Çok Sürpriz Karar!

Amerika birleşik devletlerinin etkisiz başkanı Donald  Trump'un  çok konuşulan Kudüs Hamlesinden sonra Putinden  hamle geldi...

Rusya Devlet Başkanı Putin, ikili ve bölgesel konuları görüşmek üzere 11 Aralık Pazartesi günü Ankara’ya ziyarette bulunacak

Son aylarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la peş peşe görüşmeler gerçekleştiren Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, önümüzdeki hafta Türkiye’yi ziyaret edecek. Putin, son olarak 28 Eylül’de Ankara’ya gelmişti.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan resmi açıklama şöyle:

“Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davetlisi olarak, 11 Aralık 2017 tarihinde ülkemize bir ziyarette bulunacaktır.

Cumhurbaşkanımız ile Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin’in Ankara’da gerçekleştirecekleri görüşmelerde, Türkiye ve Rusya arasındaki ikili ilişkilerin yanısıra, başta Kudüs konusundaki son gelişmeler ile Suriye’deki durum olmak üzere bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında da görüş alışverişinde bulunulması öngörülmektedir.”

2016’DAN BU YANA 7. GÖRÜŞME OLACAK

Pazartesi günü gerçekleşecek randevu, Erdoğan ve Putin arasında Ağustos 2016’dan bu yana gerçekleşecek yedinci yüz yüze görüşme olacak.

Liderler en son geçen ay Soçi’deki Suriye zirvesinde bir araya gelmişti.

Bunlar da İlginizi Çekebilir