Ana Sayfa
08 Haziran 2018 ( )

Hüda-Par'dan Erdoğan Açıklaması..


24 Haziran erken seçiminde Erdoğan'ı destekleme kararı aldığını açıklayan HÜDA-PAR'ın bu kararından çekildiği iddia edilmişti. Parti genel merkezinin sitemize yaptığı açıklamada, Karar'ın bu haberinin doğru olmadığı ve genel başkan Mehmet Yavuz'un ilerleyen saatlerde açıklama yapacağı bildirildi.

HÜDA-PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz'un, 24 Haziran'daki 27'nci Dönem Milletvekili seçimlerinde AK Parti'yle 'listeler konusunda' anlaşamadıklarını belirterek AK Parti ve MHP'nin kurduğu Cumhur İttifakı'na rakip olduklarını duyurduğu şeklindeki haber, parti genel merkezi tarafından yalanlandı.
'ERDOĞAN'I DESTEKLEME KARARI ALDIK' DEMİŞTİ

Mehmet Yavuz, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, "Cumhurbaşkanlığı Hükumet Sistemi'ni devam ettirme yönünde irade beyanında bulunan Erdoğan'ı destekleme kararı aldık" ifadesini kullanmıştı.

"DESTEKLEMEYECEĞİZ" İDDİASI

Karar'ın haberinde, Yavuz'un daha sonra Erdoğan'ı desteklemekten vazgeçtiklerini ve Cumhur İttifakı'na rakip olacaklarını söylediği iddia edilmişti.
PARTİ GENEL MERKEZİ İDDİAYI YALANLADI

HÜDA-PAR Genel Merkezi'nden Yeni Akit internet sitesine yapılan açıklamada, Karar'ın bu haberinin doğru olmadığı, HÜDA-PAR'ın Erdoğan'ı desteklemeye devam edeceği ve Parti Genel Başkanı Mehmet Yavuz'un ilerleyen saatlerde yapacağı bir açıklamayla konuya açıklık getireceği bildirildi. 

Bunlar da İlginizi Çekebilir