Ana Sayfa
29 Temmuz 2018 ( )

ABD, Türkiye’yi işgal için tam 70 milyar dolar ayırdı

Evet yanlış duymadınız O kadar çok konu var ki hangisinden başlayacağınızı şaşırıyorsunuz. Ama olaylara geniş baktığınız zaman Türkiye’nin merkezinde bulunduğu coğrafyanın önemini anlıyorsunuz  biraz Açalım Türkiye ile ABD arasındaki gerginlik tarihte hiç  ama hiç bu kadar zirve yapmamıştı. Bugün NATO, Avrupa Birliği ve bazı Ortadoğu ülkelerinin Türkiye karşıtı adımlarının merkezinde'de tam olarak  bu gerginlik yatmaktadır.

 

Amerika Birleşik Devletleri, Akdeniz’i kendisine bağlamak istiyor.Yeni Dünya Düzeni’nde en etkili nokta Akdeniz.ABD de Akdeniz’de etkili olmak için askeri anlamda adımlar atmak zorunda.Atıyor da

Biz duvar örüyoruz, onlar da aşmak için geliyor…Lübnan’daki karışıklığın nedeni de ABD’nin o ülke üzerinden Akdeniz’e adım atmak istemesi. Aynı şekilde YPG ile de yürümektedir. Amaç AKDENİZ’de var olabilmektir…

Akdeniz’de en güçlü ülkelerin başında Türkiye geliyor. Akdeniz’e kıyı uzunluğu bin 577 kilometre. Sınırlarının ötesinde KKTC ile de Akdeniz’de güç sahibi…Uçak gemisi gibi…Bunu çok iyi biliyorlar.Pentagon, dünyadaki tüm enerji kaynaklarının kontrolünü almaya kararlı.Bu konuda karşısındaki en büyük güç Türkiye.Çünkü Türkiye’nin enerji alanında çok önemli adımları var.

Amerika’nın çok özel enerji şirketlerinin araştırmalarına göre, enerji alanındaki faaliyetleri askeri adımlarıyla orantılı şekilde ilerlerse 2030 yılında Türkiye DEV olacak!Bunları ben değil AMERİKALILAR yazıyor, söylüyor, paylaşıyor…Dünyada büyük devlet olmak istiyorsan öncelikli olarak nüfusunun olması gerekiyor. Osmanlı’da yoktu, çöktü! İkinci adım askeri güç. Üçüncü adım enerji…Zaten 3 şıkka sahipsen gerekli olan finans da senin olur.Türkiye nüfus bakımından çok güçlü.

 

EN GÜÇLÜ ÜLKE OLACAĞIZ

Dünyanın en genç nüfusuna sahip. Askeri anlamda dışa bağımlılığı büyük oranda bitirdi. Eğer 2030’da enerji alanında da planlar gerçekleşirse, Türkiye 12 yıl sonra bölgenin en güçlü ülkesi olacak… Bunu bizim dışımızda herkes biliyor! Ve görüyor!Pentagon da bunun gerçekleşmemesi için NATO’yu devreye soktu.Konu bu!15 Temmuz darbe girişiminin arkasında NATO vardı. Pentagon destekli tabii…

NATO’da görevli her iki subaydan birinin bir daha Türkiye’ye dönmeyecek olmasından bunu anlayabiliriz.Ancak gizli tutulan bir detay daha var.Bize söylemiyorlar!Pentagon, 28 üye ülkeye yeni bir ülke daha ekledi. Şaka değil, gerçek!Türkiye’deki DARBE GİRİŞİMİNİN arkasında olan Türk-NATO subaylarından oluşan birim, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü (NATO) üyesi oldu.ABD’de 25 subay, Almanya’da 31 subay, Norveç’te 4 subay, Belçika’da 71 subay, İtalya’da 21 subay, Hollanda’da 13 subay, NATO’nun yeni üyesi sıfatıyla Pentagon için çalışıyor.Daha önce böyle bir şey yaşanmadı. Ve bu subayların hala içeriyle bağlantıları var!

Hepsi NATO’daki haklarına sahip olan eski Türk subayları, Türkiye’nin Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nden ayrılması için operasyonlar yapıyor.
Son dönemde NATO’daki Türkiye saldırılarının merkezinde bu ekip yer alıyor.Ekibi Pentagon yönetiyor.Bu ekibin hazırladığı 12 farklı “Türkiye’yi işgal planı” Pentagon’da tartışıldı. 12 özel plan 3’e indirildi. Bu planlar, Pentagon’daki özel bir kasada tutuluyor.Pentagon yani Amerikan Savunma Bakanlığı’nın çok gizli bir bütçesi vardır.Aslında bu herkesin bildiği bir sırdır.2018 yılı için ‘Gizli operasyonlar’ bütçesi 130 milyar dolar.

Bu rakamın 70 milyar dolarlık bölümü “Türkiye’yi işgal” için ayrıldı. Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri kanadı, Türkiye’nin işgal edilmediği sürece düşman olarak görüleceğini açıklıyor.Bütün bunlar bilmediğimiz gerçek…Dün ABD Genelkurmay Başkanı DUNFORD ‘ın Trump ile olan tartışmasını yazdım…Pentagon TÜRKİYE’yi vurmak istiyor…Neyse…Defalarca yazdım… Steve Bannon hala Pentagon için nitelikli ve nicelikli biridir.

NATO İLE  HASSAS BAĞLAR

Onun Türkiye için söylediği, “İran’dan daha tehlikeli” sözleri, askeri kanadın en net açıklamasıydı.Görmedik, anlamadık…Türkiye hedefte.S-400 anlaşması nedeniyle NATO’nun elindeki koz daha da güçlendi!Öyle bakıyorlar!S-400, NATO için kabul edilebilecek bir durum değil. Türkiye’nin NATO’dan ayrılmasını sağlayacak etkenlerden biri S-400 olacak.Önümüzdeki günlerde bunu yaşayacağız!Türkiye kendi gücünü biliyor.

Onlar da bizim nelere sahip olduğumuzu…Bu nedenle bin kere düşünüyorlar.Adımları ölçülü ve dikkatli…Bundan kuşku yok.Ama yine de atıyorlar!Fakat yürüyüşlerine rağmen sıkıntıları büyük.Türkiye’de çözemedikleri bir şeylerin olduğunu biliyorlar…Pentagon ahtapot gibi çok kollu ama tek saldırı planlıyor.

Ancak Pentagon’un derinliklerinde konuşulan bir konu da oldukça enteresan.Dunford’a yakın olan bir ekibin lideri olarak görülen general, “Bir ülke, elinde koz olmadan ABD ile bu kadar restleşemez. Bu çılgınlıktır. Türkiye, sıradan bir devlet değil. 700 yıldır dünyada var olan bir milletin devleti sıradan kararlar alamaz. O nedenle Pentagon’un tarih boyunca en akıllı adımı atması gerektiği günlerden geçiyoruz” sözleri de dikkate alınmalı.Ki onlar almakta…

Birleşik Devletleri, Türkiye ile Rusya yakınlığını son 100 yıldır kabul etmiyor, gelecek 100 yıl da kabul etmeyecek.Türkiye’nin elindeki koz Rusya bağlantısı olabilir mi?Bu ihtimal dahilindedir.Putin, sadece Rusya’nın çıkarlarını düşünür. Her lider gibi… Esad’ın Putin için su damlası kadar değeri yoktur. Rusya için önem taşıdığından Esad’ın yüzüne güler.Aynı şekilde

Türkiye, ABD, İran veya Çin… Putin Rusya’sı için sadece çıkarlar vardır.Eğer Türkiye ile yakınlaşmanın Rusya’ya getirisinin güçlü olacağına inanan bir Putin varsa, o zaman ABD için sıkıntılı dönem olur. Çünkü ABD asla Ortadoğu’da Rusya’yı karşısına almaz.ABD, Rusya’ya ambargo uygularken bile Ortadoğu konusunda diyalog hatlarını hep açık tuttu.İstihbarat savaşları nereye dayanır, kimi götürür şu an bilen yok…Zaman hızla akıyor…Bu yıl bitmeden çok ama çok güçlü işaretler göreceğiz…Aklınıza gelmeyecek isimler…. Ergün Diler/Takvim9

 

Bunlar da İlginizi Çekebilir